Herbouw zendmast Hoogersmilde

 
<< 77 >>
  

 

 2012......

 
http://www.vwtelecom.com
   
Volker Wessels Telecom herbouwt zendmast Hoogersmilde

Dinsdag 8 mei 2012

Zaterdag 5 mei is een deel van de tijdelijke tuidraden weggehaald zodat ze geen belemmering meer zijn. Zondag 6 mei was de helikopter in actie om de de laatste 4 mast secties te hijsen, om vervolgens de tweede tui aan te brengen. Op Maandag 7 mei zijn er ook nog werkzaamheden geweest, dan wel zonder de helikopter deze is naar Duitsland voor een klusje. Vandaag 11 mastdelen gehesen en de derde tuikabel aangevlogen.


Vanmorgen 8:00 uur


trekcilinders



Het tuien inbrengen komt op het volgende neer:

Als de mast op heen bepaalde hoogte is, daar een tuisectie bevestigd zit, wordt eerst het rode hulp-frame met kettingtakels er op gevlogen. Vervolgens worden de tuien die geklem worden in speciale "banaan-klem" er bij gevlogen. De mannen hoeven boven alleen maar de kettingtakelhaak aan de banaan-klem te bevestigen. Door de vorm en van de banaan-constructie in samenspel van het oog waarmee die is opgehangen wordt de gavel van de tui gedwongen schuin naar de mast toe te steken. De mannen hoeven boven alleen maar de kettingtakel naar beneden te bedienen en vervolgens moeiteloos de pen er door te drukken. In deze situatie hangen de tuien nog loodrecht langs de toren/mast.

Vervolgens gaan we met 3 hulp-frames de tuien gelijktijdig naar de blokken trekken. De frames zijn zo gemaakt dat de spanner met behulp van een kraantje er tussen gehouden kan worden. Nadat de tuien vast zitten aan de spanners wordt eerst met 10 ton kettingtakels de eerste spanning in de tui getrokken. Daarna komen de trekcilinders erin waarmee we nauwkeurig per tui de spanning kunnen controleren en een hoger voorspanning kunnen trekken. Deze trekcilinders hebben maar een slag van 15 cm. Daarom hebben we hulpstukken (trek-flessen) aangemaakt om constant de intreklengte in te kunnen korten.


hulp-frame


banaan-klem


Voor dat er gehesen kan worden moet het hulp stuk er eerst af


Radio NL (?)  FM antenne gaat ook mee omhoog....

<< 77 >>

Alle legale Radio en TV Zenders in Nederland